среда, 9 ноября 2022 г.

МІСІЯ МОВИ – ТВОРИТИ ДЕРЖАВУ


   9 листопада – день української писемності та мови. Це свято на честь літописця Нестора, якого возвели в ранг преподобного. Сьогодні українські вчені вважають, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували декілька видів писемності. Деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю. Сучасний алфавіт української мови в основному складається з аналогів грецьких літер та декількох слов’янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця. Але її, очевидно, знали не всі, оскільки до наших часів дійшов лише один зразок такого письма.

   Це свято було встановлено указом Президента України Леоніда Кучми в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця преподобного Нестора послідовника творців словянської писемності Кирила і Мефодія.

   День української писемності і мови – це не лише державне, але і церковне свято. Перший у сучасній українській мові твір, який відповідає візантійським першоджерелам, православні назвали акафістом Богородиці Холмської.

                      В землі віки лежала мова

                      І врешті вибилась на світ.

                      О мово, ночі колискова!

                      Прийми мій радісний привіт.

                      На вік пройшла пора безславно

                      Цвіті і сяй, мова державна!



Комментариев нет:

Отправить комментарий

14 ГРУДНЯ – ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКОВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС

  14 ГРУДНЯ – ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКОВ ЛІКВІДАЦІЇ                            НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС               Цього дня в Україні...